Co to są kamery IP?

Kamery IP do transmisji oraz zapisu danych audio/video wykorzystują łącza teleinformatyczne i sieci komputerowe oparte na protokole sieciowym IP. Oferują szczegółowy obraz - dużo lepszej jakości niż w przypadku systemów analogowych (wykorzystujących kabel koncentryczny), który może być przesyłany na nieograniczone dystanse. Takie systemy są odporne na zakłócenia i mogą być swobodnie rozbudowywane, a każda z kamer dowolnie konfigurowana.

Rodzaje kamer IP
Wewnętrzna
Kamery wewnętrzne nadają się wyłącznie tam gdzie nie będą narażone na czynniki pogodowe itp. Posiadają również specjalne diody IR króre wspierają obraz przy nawet całkowitym braku oświetlenia.
Zewnętrzna
Kamera zewnętrzna charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki takie jak niskie i wysokie temperatury, opady deszczy, wilgoci i wiatru. Świetnie daje sobie radę przy dużym oświetleniu jak również w całkowitym brakiem oświetlenia dzięki wbudowanym specjalnym diodom IR.
Stacjonarna
Pozwalają na obserwację sceny w określonym kierunku. Plan obserwacji nie zmienia się.
Obrotowa
Obrotowe kamery dozorowe pozwalają na zmianę kierunku podczas rejestracji obrazu. Kamery szybkoobrotowe pozwalają na ruch z większą prędkością w pełnym zakresie 360o.
Podstawowe funkcje kamer IP
webd, intelligent-life, michał witek, miwi